רמקולים פיוניר

חי בתוך רמקולים: כיצד לבחור את הרמקולים המושלמים לרכב?

רוב הנהגים מסכימים שקשה מאוד לנהוג ללא שמע ברכב. היכולת לשים מוזיקה שתלווה את הנסיעה הופכת הרבה פעמים את הזמן שאנחנו מבלים באוטו לנעים ומרגיע ולכן יש צורך לרכוש רמקולים שאחראים על תפוקת הצליל של מערכת השמע של כל רכב. אלא שטווח הסוגים והיצרנים הינו רחב מאוד וכך גם טווח המחירים, כאשר ישנן איכויות שונות לכל מותג ועמידות משתנה.

אם איכות השמע חשובה לכם מאוד, מומלץ לבחור רמקולים מאת יצרן מוכר. כך למשל רבים מעדיפים לרכוש רמקולים של פיוניר הנחשבים לחברת סאונד אמינה וגדולה מזה שנים רבות.

הנה כמה פרמטרים שיעזרו לכם במציאת הרמקול המתאים:

גודל – נכון בעיקר להחלפות רמקולים ברכב המצריכות לפעמים ביצוע שינויים בדלת, לוח השעונים או הדאשבורד. לכן לפני שאתם ממהרים להחליט שאתם רוצים רמקול ענק עם סאונד שידגיש את הבס, מומלץ שתתייעצו עם המתקין. ייתכן ובסופו של דבר תפגשו דגם אחר של רמקולים פיוניר, ג'נסיס או hertz בגודל הנכון למה שקיים כרגע מבלי שתצטרכו להשקיע כספים נוספים.

סוג – עולם הרמקולים לרכב נחלק לשניים: רמקולים רגילים וקומפוננט. הקומפוננט הינם הסוג האיכותי ביותר ועל כן עלותם גבוהה יותר. לכן הם יתאימו לכל מי שמעוניין להרחיב את טווח הצלילים המופק מהשמע על ידי סאב וופרים (צלילים נמוכים) וטוויטרים (צלילים גבוהים). יש לקחת בחשבון גם הקצאת מקום לתיבת הסאב והתאמתה לחלל הייעודי בתא המטען.

איכות השמע – כדי להאזין לרמקולים לפני הרכישה כדי לוודא שהצליל המתקבל מוצא חן בעיניכם וכן לבחור במתקין מקצועי ומנוסה בלבד, שכן גם רמקולים פיוניר לרכב או JBL הנחשבות לחברות גלובליות מובילות, אם יותקנו בצורה לקויה עלולות להניב איכות שמע בינונית ומטה. יש להתייחס להספק RMS המבטא את העוצמה הגבוהה שבה יוכל הרמקול לעמוד וגם לבדוק את הנצילות כאשר הרמקול מחובר למגבר חיצוני.  

התנגדות – ההתנגדות היא היכולת של הרמקול לספוג את הזרם המגיע מהמגבר, שאנו מכירים כצליל צורם נמוך וממושך שמלווה את הסאונד בצורה מעיקה. רוב הרמקולים בעלי התנגדות מספקת בעוצמה 4, אך אם ההתנגדות הינה נמוכה יותר, וודאו כי היא נתמכת על ידי המגבר.

מעוניינים להתקין רמקולים חדשים ברכב? איכות גבוהה היא פרמטר שחשוב לכם וגם מחיר אטרקטיבי? ד.ש לאופר יבוא ושיווק בע"מ היא הכתובת הנכונה עבורכם. החברה מתמחה בייבוא ובשיווק של אביזרים שונים לרכב, לרבות רמקולים, המיוצרים על ידי מיטב החברות בתחום. לקבלת פרטים אודות דרכי יצירת הקשר השונות עם נציגי החברה, לחצו כאן.

1